Lea lugu

Lea lõpetas Tallinna Spordiinternaatkooli (endine TSIK, praegune Audentes) kergejõustiku eriala ning töötas ligi 20 aastat rahvusvahelises firmas. Pere ja töö kõrval omandas ta rahvusvahelise finantsjuhtimise bakalaureuse kraadi. Tervisesportlase tasemel jätkas ta sportimisega kuni haiguse diagnoosimiseni. Sportlik eluviis oleks pidanud tagama tugeva tervise aga saatusel olid teised plaanid.

Aastal 2008 diagnoositi Leal sekundaarselt progresseeruv hulgiskleroos ehk sclerosis multiplex (SM). Nüüdseks on haigus arenenud nii kaugele, et Lea liigub väga vaevaliselt vaid tugede abil, parem keha pool on päris nõrk ja kõne on häiritud. Õnneks saab Lea hetkel veel tegeleda oma tööga koduseinte vahel. Üle nelja aasta tagasi kaotas Lea elukaaslase. Elukaaslase kaotus mõjus haigusele eriti laastavalt.

SM on pöördumatu ja ravimatu haigus, seal aitab ainult ülikallis vereloome tüvirakkude siirdamise protseduur. Hinnad kõiguvad 50 000 -200 000 euro vahel. Kõige mõistlikum hinna ja kvaliteedi suhe on Moskvas, Pirogovi riiklikus Meditsiini ja Kirurgia keskuses. Ravi hind on 50 000 eurot.
Lea on täitnud vajalikud dokumendid Moskvas ja ootab protseduuri järjekorda. Tõenäoliselt jääb see 2018 aastasse.

Aitame Lea ravile Moskvasse, et ta saaks tagasi täisväärtusliku elu! Ta unistab näha oma lapselapsi ning olla neile toimekas vanaema, tahab käia koeraga jalutamas ja tunda rõõmu koduaias lillede õitsemisest.

Kui on millegi eest võidelda, tuleb võidelda. Seda ma ka teen! Tänan kõiki kes aitavad mul võidelda“ Lea

Sügav kummardus ja tänu kõikidele suure hingega inimestele!